Jaguar Jaguar XF Jaguar XF Sportbrake

Nowy Jaguar XF Sportbrake jesienią 2017 roku

Bez wątpienia Jaguar XF Sportbreak to jedno z najładniejszych kombi w klasie średniej-wyższej i takie też zapewne będzie nowe, konkurujące z niemieckimi przedstawicielami segmentu premium oraz szwedzkim "wikingiem" w postaci Volvo V90.

Nie tak dawno szef stylistów Jaguara, Ian Callum, w czasie wywiadu został błędnie zrozumiany przez dziennikarza, przez co świat obiegła wiadomość, że Jaguar nie będzie już produkować samochodów z nadwoziem kombi. Jak się później okazało, Callum miał na myśli tylko najmniejszego XE. Co więcej, w rozmowie z serwisem „Auto Express” przyznał, że jest wielkim miłośnikiem samochodów typu kombi.

Potwierdzeniem powyższego może być informacja „Auto Expressu” mówiąca o tym, że Jaguar prawdopodobnie zatwierdził już powstanie wersji kombi modelu XF, która być może zostanie zaprezentowana na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie w 2017 roku, by tuż po tym wydarzeniu trafić do salonów sprzedaży.

Według „Auto Expressu” nowy XF Sportbreak będzie miał linię dachu poprowadzoną jak w coupe, a sam tył będzie inspirowany nowym F-Pace’em. Paleta jednostek napędowych będzie identyczna z tą dostępną w sedanie, a najmocniejszą wersją będzie ta oznaczona skrótem SVR, pod maską której zagości prawdopodobnie 5-litrowy silnik V8 z kompresorem o mocy 575 KM pochodzący z F-Type’a SVR. Na celowniku tego potężnego kombi znajdą się tacy konkurenci jak m.in. Audi RS6 i Mercedes E63 AMG.

7 maja 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE