Tetsuya Tada Toyota Toyota GT86

Nowa Toyota GT86 zaskoczy wszystkich

Przygotowania drugiej generacji bliźniąt Toyoty GT86 i Subaru BRZ zostały już oficjalnie potwierdzone. Teraz główny inżynier odpowiedzialny za ich powstanie, Tetsuya Tada, uchyla rąbka tajemnicy i mówi jakie one będą.

W rozmowie z australijskim magazynem „Motor” Tetsuya Tada powiedział, że nowa GT86 zaskoczy wszystkich bez wyjątku:

„Zaczęliśmy przygotowywać kolejną generację GT86, ale stworzenie czegoś co przewyższy oczekiwania ludzi nie jest łatwe. Jednak samochód zdecydowanie będzie przewyższać oczekiwania fanów, ponieważ jeśli damy im to czego oczekują, czego się spodziewają, to nikt tak naprawdę nie będzie zaskoczony, a samochód nie zrobi na nikim wrażenia. Dlatego poczekajcie, a zobaczycie, że przedstawimy Wam coś, co będzie wielką niespodzianką.”

Tetsuya Tada Toyota Toyota GT86

Tada powiedział wcześniej, że dodanie turbodoładowania do nowej generacji GT86 byłoby „najprostszym rozwiązaniem”, jednocześnie odrzucił użycie tradycyjnego napędu hybrydowego:

„Nie koniecznie musi to być hybryda jako taka, choć częściowo byłaby ona pewnym rozwiązaniem, lecz z drugiej strony zastosowanie zwykłej hybrydy nikogo by nie zaskoczyło.”

Tada zapytany czy to oznacza, że nowa generacja modelu otrzyma silnik elektryczny, który będzie wspierać jednostkę spalinową, odpowiedział:

„To dobry pomysł, ale nie będzie zaskakiwać w taki sposób jak byśmy tego chcieli. Chcemy żeby nowa GT86 jako całość wywoływała efekt WOW i by pod każdym względem przewyższała wszelkie oczekiwania.”

19 maja 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE