Bentley Bentley Bentayga Bentley Bentayga Speed Wolfgang Durheimer

Już teraz Bentley Bentayga z mocą 600 KM jest postrzegany jako najszybszy i najmocniejszy SUV na rynku. Pojawiają się jednak głosy, że w przygotowaniu jest mocniejsza i szybsza wersja Speed.

Prezes Bentleya, Wolfgang Durheimer, w rozmowie z serwisem „Auto Express” w trakcie Salonu Samochodowego w Pekinie powiedział:

„Jeśli pytacie czy możliwe jest, że powstanie Bentayga w wersji Speed, to odpowiadam, że tak, możecie się tego spodziewać.”

Durheimer nie zdradził szczegółów, ale biorąc pod uwagę różnicę „mocową” między choćby Continentalem GT i GT Speed można założyć, że Bentayga Speed powinna mieć dodatkowo przynajmniej 50 KM, czyli w sumie 650 KM lub więcej. To oznacza, że pierwsze 100 km/h powinno pojawić się na liczniku w mniej niż obecne 4.1 sekundy, a prędkość maksymalna przekroczyć 301 km/h.

Bentley Bentley Bentayga Bentley Bentayga Speed Wolfgang Durheimer

Oprócz wersji Speed w przygotowaniu jest też diesel i hybryda. Nie wykluczone, że powstanie także „lżejsza” wersja z silnikiem V8, tak jak choćby w przypadku Continentala GT. Można również spodziewać się wersji fastback-coupe Bentaygii na podobieństwo BMW X6, o której Durheimer wspominał już w lutym tego roku.

Zanim jednak powstanie Bentayga Speed, firma z Crewe może zaprezentować produkcyjną wersję sportowego coupe EXP 10 Speed 6 lub nowego mniejszego crossovera. Ostateczna decyzja dotycząca kolejności wprowadzania nowych wersji i modeli będzie zależeć od tego jak „zwykła” Bentayga poradzi sobie na rynku chińskim.

3 maja 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE