Afera Volkswagena Dieselgate

Za aferą Dieselgate stoją inżynierowie Audi

Oprogramowanie fałszujące wyniki emisji spalin zostało stworzone przez inżynierów Audi już w 1999 roku – tak twierdzi niemiecki dziennik Handelsblatt, który powołuje się na wyniki dochodzenia.

Oprogramowanie zdolne do wyłączania niektórych funkcji silnika zostało stworzone przez inżynierów Audi w Ingolstadt już w 1999 roku. Sześć lat później, gdy inżynierowie VW z Wolfsburga nie byli w stanie obniżyć poziomu emisji tlenków azotu w silniku EA 189, zaczęto instalować oprogramowanie stworzone przez Audi.

Dziennik Handelsblatt, który pierwszy ujawnił informację na temat udziału inżynierów Audi w tworzeniu nielegalnego oprogramowania, pisze:

Audi swój slogan reklamowy „Przewaga dzięki technice” potraktowało chyba zbyt poważnie

Volkswagen odmówił komentarza na temat publikacji Handelsblatt, powołując się na śledztwo prowadzone w USA przez firmę Jones Day. Niemiecki koncern poinformował, że do końca kwietnia zostaną przedstawione wyniki śledztwa.

20 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE