Alfa Romeo Alfa Romeo Stelvio

Tak będzie wyglądać Alfa Romeo Stelvio?

Alfa Romeo Stelvio to kolejny po Giulii wyczekiwany model włoskiej marki. A jak będzie wyglądać ten SUV? Tego na razie nie wiadomo, ale wielu grafików komputerowych próbuje odgadnąć kształty nowego modelu prezentując swoje wizje.

Jednym z grafików komputerowych, który ma swój pomysł na to, jak będzie się prezentować Alfa Romeo Stelvio, jest 15-letni miłośnik samochodów, grafik komputerowy i fotograf w jednym, prowadzący na Facebooku swój profil o nazwie INDAV Design. Według Niego będzie to wysoko zawieszona, pięciodrzwiowa wersja Giulii, której nadwozie z opadającym z tyłu dachem nawiązywać będzie nieco do większego Maserati Levante. Biorąc pod uwagę, że obydwa samochody będą dzielić wspólną platformę podwoziową, bezpiecznie i logicznie jest założyć, że w Stelvio znajdziemy te same elementy stylistyczne co w Giulii, na czele z nową wersją scudetto.

Alfa Romeo Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio to pierwszy nowoczesny SUV włoskiej marki, który będzie długo wyczekiwaną odpowiedzią na BMW X3 i Audi Q5. To także drugi nowy model Alfy Romeo po Giulii, który będzie prawdopodobnie najważniejszym w ofercie motorem napędowym marki, gdyż wkroczy na bardzo trudny „teren łowiecki” zdominowany przez wymagających przeciwników.

Pod maską Stelvio zagości zapewne taka sama paleta silników benzynowych i diesla jak w Giulii. Niewykluczone, że znajdzie się tam również znany z Giulii Quadrifoglio 2.9-litrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 510 KM, który pozwoli podjąć włoskiemu SUV-owi walkę z Porsche Macanem.

Alfa Romeo Alfa Romeo Stelvio

Ostatnie doniesienia mówią o tym, że debiutu Stelvio możemy spodziewać się na początku lub w połowie 2017 roku. Miejmy tylko nadzieję, że Alfa Romeo nie będzie kazała na niego czekać dłużej niż to konieczne, przesuwając raz za razem datę premiery.

Zainteresuje Cię też

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
22 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE