Renault Renault Megane RS

Nowe Megane RS zaatakuje… Focusa RS

Jak donosi serwis "Autocar" nowe wcielenie Megane RS będzie ostrzyć sobie zęby na nie byle kogo, bo na samego Forda Focusa RS. To oznacza wojnę, w której wszystkie nowinki techniczne są dozwolone. Renault ma pod tym względem bogate zaplecze, a Megane RS nie zawaha się z niego skorzystać.

Jak donosi serwisowi „Autocar” jeden z informatorów wewnątrz Renault, nowe Megane RS ma być realnym zagrożeniem dla Forda Focusa RS. Najważniejszą zmianą ma być przywrócenie wersji 5-drzwiowej, która została porzucona w obecnej 3. generacji modelu. Bronią nowego RS-a ma być 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, którego moc powinna przekroczyć 300 KM, tak by zrównać się nieco z hothatchem Forda. Potencjał jednostki napędowej będzie trafiać na wszystkie cztery koła, które będą nie tylko napędzane, ale także skrętne. W całej operacji będzie pośredniczyć klasyczna, 6-stopniowa ręczna skrzynia biegów lub opcjonalna automatyczna dwusprzęgłowa EDC, znana już z Clio RS.

 

Renault Renault Megane RS

Prace nad nowym Megane RS zaczęły się razem z pracami nad obecną 4. generacją modelu, a to oznacza, że trwają już ładnych kilka lat. Nie wiadomo jednak, kiedy nowa RS-ka zostanie zaprezentowana, ale prawdopodobnie nie nastąpi to wcześniej, niż w drugiej połowie 2017 roku. Tym bardziej, że we wrześniu zeszłego roku szef działu Renault Sport, Regis Fricotte, powiedział, że obecne Megane RS będzie w produkcji do końca 2016 roku, a nowa generacja samochodu nie zadebiutuje bezpośrednio po jej zakończeniu.

Ten sam informator z Renault ocenia, że nowe RS będzie kosztować ok. 30,000 funtów, czyli będzie zdecydowanie droższe od obecnego topowego Megane RS 275, które kosztuje 25,935 funtów.

5 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE