Audi Audi RS3 Sedan Audi TT RS

Nowe Audi TT RS i RS3 Sedan z silnikiem R5 2.5 turbo?

Nadchodzące wielkimi krokami nowe Audi TT RS i RS3 Sedan będą wyposażone w zupełnie nowy turbodoładowany 5-cylindrowy silnik o pojemności 2.5-litra.

Serwis „Car & Driver” powołuje się na bardzo zaufane źródło informacji w strukturach Audi. Według informatora nowa jednostka napędowa będzie zbudowana od podstaw, a to oznacza, że nie będzie miała ona nic wspólnego z dotychczasowym turbodoładowanym 2.5-litrowym silnikiem.

Pierwszym autem z nowym „sercem” będzie TT RS, które jak donosi to samo źródło, zadebiutuje na rozpoczynającym się już 25 kwietnia Salonie Samochodowym w Pekinie (Auto China 2016). Drugim w kolejności będzie RS 3 Sedan i nie wykluczone, że w najbliższej przyszłości także RS3 Sportback doczeka się tej nowej jednostki napędowej.

Pod koniec lutego tego roku wyciekł materiał wideo z prezentacji RS3 Sedan przygotowanej dla dilerów Audi w USA. Dzięki temu wiadomo, że nowy silnik będzie dysponować mocą 400 KM, co zapewni temu kompaktowemu sedanowi przyspieszenie do 100 km/h w czasie ok. 4 sekund. Tradycyjnie prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 km/h, ale na niektórych rynkach Audi przewiduje opcję pozwalającą podnieść ten limit do 280 km/h. W transferze napędu będzie pośredniczyć dwusprzęgłowa, 7-stopniowa skrzynia biegów.

Zagadką pozostaje to, czy nowy silnik nie będzie również zasilać produkcyjnej wersji Golfa R400, którego debiut spodziewany jest w maju lub lipcu tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
13 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE