Apple Car iCar Magna Steyr

Magna Steyr wyprodukuje Apple Car

Firma Magna Steyr z Austrii ma być producentem elektrycznego samochodu firmy Apple, który zostanie opracowany w Berlinie – taką informację zamieścił niemiecki dziennik Frankfurter Allgeimene Zeitung. Samochód ma zadebiutować na rynku w 2020 roku.

Apple Car iCar Magna Steyr

Apple stworzył zespół ekspertów motoryzacyjnych, którzy pracują w Berlinie nad małym samochodem miejskim, napędzanym silnikiem elektrycznym. Zespół liczy od 15 do 20 „młodych menedżerów, którzy przeszli do Apple’a z dużych koncernów motoryzacyjnych z powodu ograniczeń stawianych przez wyższą kadrę zarządzającą” – tak twierdzi anonimowy informator niemieckiego dziennika.

Samochód Apple’a, znany też jako iCar, ma być produkowany w Austrii przez firmę Magna Steyr, która należy do kanadyjskiego koncernu Magna International. Na podstawie umów z BMW i Mercedesem, Magna Steyr produkuje m.in. Mini Countryman i Paceman oraz Mercedesa Klasy G.

Firma Apple, która nigdy nie potwierdziła planów budowy samochodu, odpowiedziała gazecie Frankfurter Allgeimene Zeitung, że „spółka nie komentuje plotek i spekulacji, w tym na temat iCar„.

 

21 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE