British Racing Drivers' Club JLR Silverstone Circuit

Dyrekcja toru wyścigowego Formuły 1 Silverstone Circuit została upoważniona przez właścicieli obiektu do prowadzenia negocjacji w sprawie wydzierżawienia toru Silverstone firmie Jaguar Land Rover.

W grudniu pisaliśmy, że Jaguar Land Rover chce zainwestować 52 mln funtów w budowę ośrodka na terenie toru Silverstone. Gazeta Birmingham Post napisała, że JLR planuje budowę centrum badawczego, muzeum i hotelu na 200 pokoi. Z kolei Financial Times donosił, że firma doradcza Cushman & Wakefield została poproszona przez JLR o wycenę toru Silverstone Circuit.

 

British Racing Drivers' Club JLR Silverstone Circuit

Na początku kwietnia British Racing Drivers’ Club, który jest właścicielem toru Silverstone i okolicznych gruntów, upoważnił zarząd do prowadzenia dalszych negocjacji z JLR w sprawie dzierżawy części terenów.

Jaguar Land Rover nie jest jedyną firmą, która chce inwestować w legendarny tor wyścigowy Silverstone Circuit. British Racing Drivers’ Club uważa, że oferta JLR jest najbardziej interesująca, jednak wymaga ona „silniejszych podstaw finansowych„.

12 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE