Jeep Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Pierwotnie ten "supermocny" Jeep miał już w styczniu tego roku trafić do sprzedaży. Później pojawiła się informacja, że być może zadebiutuje na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku, gdzie zamiast niego pojawił się Trailhawk - najbardziej terenowy Grand Cherokee w ofercie. Teraz oficjalna informacja mówi o lipcu 2017 roku.

W rozmowie z australijskim serwisem „WheelsMagazine” szef Jeepa, Mike Manley, powiedział:

„Rozmawialiśmy już na temat usportowionego SUV-a, który moglibyśmy zaprezentować w przyszłym roku i który byłby napędzany silnikiem Hellcat.”

Jak donoszą niektóre źródła, topowy Grand Cherokee wbrew pozorom nie będzie mieć jednak przydomku Hellcat, a prawdopodobnie Trackhawk. Do napędu tego „giganta” posłuży właśnie jednostka napędowa znana z topowych wersji Hellcat takich musclecarów jak Dodge Charger i Challenger. Ten 6.2-litrowy silnik V8 wsparty kompresorem generuje 707 KM mocy i 880 Nm momentu obrotowego – notabene, to najmocniejsze wielkoseryjne V8 w historii USA. Nie wykluczone jednak, że trafiając do Trackhawka jednostka napędowa straci nieco swojego „animuszu”. Jednak bez względu na to, już teraz mówi się o tym, że będzie to najlepiej przyspieszający SUV na świecie, któremu sprint do „setki” powinien zająć około 3.5 sekundy.

Trackhawk z silnikiem Hellcat będzie uzupełnieniem obecnej oferty i nie będzie zastępować obecnie topowej wersji SRT, od której będzie przecież zdecydowanie mocniejszy. W końcu silnik 6.4-litra V8 HEMI napędzający Grand Cherokee SRT ma „zaledwie” 475 KM i 637 Nm.

Gotowy Trackhawk powinien zostać zaprezentowany na początku 2017 roku, a do sprzedaży powinien trafić w lipcu tegoż roku.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
12 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE