Jeep Compatriot Mike Manley

Jeep Compatriot zadebiutuje w Brazylii

Światowa premiera następcy Jeepów Compass i Patriot, nazywanego przez niektórych Compatriot, odbędzie się jesienią tego roku w Brazylii. Samochód będzie produkowany w kilku zakładach na całym świecie, m.in. w Pernambuco (Brazylia) i Toluca (Meksyk).

W maju w meksykańskiej fabryce Jeepa w Toluca, gdzie powstają Dodge Journey i Fiat 500, ruszy produkcja pilotażowa kompaktowego SUV-a, który nosi nieoficjalną nazwę Compatriot. Samochód powstał na platformie Jeepa Renegade’a i Fiata 500X. Kompaktowy SUV Jeepa otrzyma nowy 2-litrowy turbodoładowany silnik, który będzie współpracował z 6-biegową skrzynią manualną lub z 9-biegowym automatem. Wersja podstawowa będzie wyposażona w napęd na przednie koła, natomiast napęd 4×4 będzie dostępny za dopłatą. Producent planuje również wprowadzenie wersji Trailhawk.

Najnowszy Jeep będzie produkowany w kilku zakładach na całym świecie. Pojazdy z brazylijskiej fabryki w Pernambuco trafią na rynki Ameryki Południowej i Środkowej. Z kolei samochody produkowane w meksykańskim zakładzie w Toluca będą sprzedawane w Ameryce Północnej.

Szef marki Jeep Mike Manley powiedział, że światowa premiera Jeepa Compatriota odbędzie się w trzecim kwartale w Brazylii.

Jeep Compatriot Mike Manley
12 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery