drift drifting driftowanie

Jak driftować autem z napędem na przód

Wiele osób chciałoby spróbować driftingu. Pytanie brzmi, jak to zrobić nie mając mocnego auta z tylnym napędem. Odpowiedź jest prosta, wystarczy samochód z niekoniecznie "kosmiczną" mocy z napędem na przednią oś oraz... drewniane płyty.

Na kanale YouTube o nazwie „The Proclivity To Imagine” pojawił się filmik „instruktażowy” pokazujący, jak zmusić samochód z napędem na przednie koła do jeżdżenia bokiem. Cała sztuka polega na przygotowaniu dwóch drewnianych płyt, które umieszczamy pod tylnymi kołami, a następnie zaciągamy hamulec ręczny i ruszamy. Reszta zależy od naszej zdolności operowania pedałem gazu i kierownicą.

Ktoś może powiedzieć, że podobnie działają troleje montowane na tylnej osi symulujące jej poślizg. Owszem, ale ze względu na swoją funkcję pracują one na tyle lekko, że powodują bardzo dużą bezwładność samochodu, powodując niemal natychmiastowe obrócenie się pojazdu wokół własnej osi. W odróżnieniu od nich, drewniane płyty stawiają na tyle duży opór, że tarcie powstające między nimi a podłożem pozwala na w miarę swobodne kontrolowanie wychylenia auta. Mają one jeszcze dwie niezaprzeczalne zalety, są tanie i łatwe do przygotowania oraz nie wymagają żadnego skomplikowanego montażu czy przygotowania samochodu.

Zainteresuje Cię też

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
20 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z AutoBuzz