Jaguar Jaguar F-Pace Jaguar F-Pace SVR

Jaguar F-Pace SVR z silnikiem V8 F-Type’a

Maserati to nie jedyny producent, który mierzy swoim Levante z silnikiem twin-turbo w takich przeciwników jak Audi, BMW czy Mercedes. Taki sam plan podjęcia walki ma Jaguar z modelem F-Pace w najmocniejszej wersji z silnikiem V8.

Zgodnie z tym co ustalił serwis „Car&Driver”, oddział Jaguara do „zadań specjalnych” SVO (Special Vehicle Operations) pracuje nad sportową odmianą F-Pace’a, którą napędzać będzie 5-litrowe V8 z kompresorem. Jednostka napędowa ma być dostępna w różnych wariantach mocy, a ten najmocniejszy ma mieć potencjał 575 KM i pochodzić od nowego F-Type’a SVR.

Istnieje duża szansa na to, że do oznaczenia tej mocarnej wersji, która stanie do walki m.in. z Mercedesem-AMG GLC 63, zostanie użyty skrót SVR. Jak niesie „wieść gminna” prototypowe egzemplarze topowego F-Type już przemierzają brytyjskie drogi i możliwe, że wersja produkcyjna ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

Lecz historia modeli z SVR w nazwie może się dopiero rozpocząć, gdyż nieoficjalnie mówi się o modelu XE napędzanym takim samym 5-litrowym silnikiem V8 z kompresorem. Jego przeciwnikami byliby m.in. tacy „mocarze” jak BMW M3, Mercedes-AMG C63 czy Cadillac ATS-V, a także Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Póki co jednak, ostateczna decyzja w tej sprawie nie została podjęta.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
30 kwietnia 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE