Ford kupił Tesle Model X i ją rozebrał

Wszyscy wielcy gracze na rynku motoryzacyjnym patrzą w stronę Tesli. Jak donosi Bloomberg, Ford zapłacił 55 000$ więcej od ceny katalogowej za Model X z tzw. Founders Series. Wszystko po to aby jak najszybciej dobrać się do wnętrzności elektrycznego crossovera.

Tesla Model X jest siłą z którą trzeba się liczyć. Wejście tego producenta w bardzo popularny w Stanach segment SUV’ów i crossoverów to wydarzenie obok którego nie przejdą obojętnie tacy producenci jak GM czy Toyota. Jest to bowiem potwierdzenie, że technologia Tesli sprawdza się też w większych i cięższych pojazdach. Ford uważa to za realne zagrożenie i nie zamierza czekać. Zakupił właśnie Model X za 200 000$ – więcej o 50 000$ od ceny katalogowej. Jest to egzemplarz z numerem 64, z Serii Założycielskiej (Founders Series) do której zalicza się pierwsze kilkadziesiąt modeli. Inżynierowie Forda mają dwa cele wobec Tesli. Po pierwsze chcą sprawdzić jej właściwości jezdne, jak się zachowuje na drodze, jakie ma realne osiągi. Po drugie chcą ją rozmontować do ostatniej śrubki i poznać technologię użytą do produkcji samochodu. Analityk z autotrader.com powiedział Bloombergowi, że takie praktyki to nic nowego w świecie motoryzacji i „każdy jest narażony na działania konkurencji”.

Galeria

Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
Ford Tesla Tesla Model X
UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
21 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE