Daimler AG Fabryka w Jaworze Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Mercedes

Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że Daimler rozważa budowę nowej fabryki samochodów Mercedes-Benz w Polsce na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziennik Rzeczpospolita napisał dziś, że informację nieoficjalnie potwierdziło Ministerstwo Rozwoju.

W marcu pisaliśmy, że Daimler wycofuje się z planów budowy fabryki samochodów Mercedes na terenie Rosji, ponieważ ten kraj wciąż znajduje się w głębokim kryzysie gospodarczym. Nowa fabryka miała powstać w Jaworze na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie wcześniej planowano budowę fabryki samochodów Jaguar Land Rover.

Dziennika „Rzeczpospolita” napisał dziś, że Ministerstwo Rozwoju prowadzi obecnie negocjacje w sprawie budowy fabryki Mercedesa w Jaworze, w której pracę ma znaleźć 1,5 tysiąca osób. Nieoficjalnie mówi się, że Daimler zainwestuje w nową fabrykę 800 mln euro.

25 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE