Auto bez kierowcy od Renault. Konkurs dla projektantów.

Renault Polska rozpoczyna pierwszy w Polsce konkurs na zaprojektowanie samochodu autonomicznego, nazywanego też „autem bez kierowcy”. Konkurs pod nazwą „Renault. Passion for Design & Innovation” potrwa od 26 kwietnia do 31 maja 2016.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej renaultpassion.pl. Przewodniczącym jury jest światowej sławy projektant samochodów, Anthony Lo, Dyrektor Designu Zewnętrznego Renault, który osobiście wręczy laureatom statuetki podczas Wawa Design Festiwal.

Anthony Lo Renault Wawa Design Festiwal

Bardzo często otrzymujemy od młodych ludzi zapytania jak zostać projektantem samochodów. Nasz konkurs może być dla tych utalentowanych osób okazją do zrobienia pierwszych kroków w tym kierunku, a dla nas możliwością odkrycia szczególnie uzdolnionych projektantów – mówi Agata Szczech, Dyrektor Komunikacji Renault Polska. – Wprowadzana od kilku lat w życie, z ogromnym sukcesem, nowa strategia designu Renault była dla nas inspiracją do zorganizowania konkursu – dodaje.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do młodych designerów, studentów wzornictwa, architektury i innych pokrewnych kierunków, ale udział może wziąć każdy, kto łączy pasję do samochodów z pasją do projektowania.

Projekt konkursowy powinien być wizualizacją graficzną modelu samochodu autonomicznego, czyli auta samosterowalnego. Aby wziąć udział w konkursie należy do 31 maja przesłać projekt samochodu autonomicznego za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie renaultpassion.pl.

Anthony Lo Renault Wawa Design Festiwal
26 kwietnia 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE