Szef projektantów Lamborghini przechodzi do Italdesign

"Zmiany, zmiany, zmiany...", po tym jak kilka tygodni temu wieloletni szef Lamborghini, Stephan Winkelmann, przeszedł do Audi Quattro, włoska marka przekazała komunikat, że szef jej działu projektantów, Filippo Perini, trafi do Italdesign.

Filippo Perini Italdesign Giugiaro Lamborghini Mitja Borkert

Podobnie jak w Lamborghini, Perini obejmie stanowisko szefa działu projektowego legendarnego studia Italdesign Giugiaro, które w ostatnich latach straciło kilku bardzo dobrych projektantów w tym m.in. założyciela firmy Giorgetto Giugiaro i jego syna Fabrizio, podobnie jak byłego szefa działu projektowego Audi, Wolfganga Eggera.

Perini bez wątpienia ma predyspozycje do zarządzania Italdesign. Był osobą bezpośrednio odpowiedzialną za projekty takich aut jak Lamborghini Aventador i Huracan, ale również Alfy Romeo 159 i koncepcyjnej wersji 8C Competizione. Początkowo uzyskał tytuł inżyniera mechanika na Politechnice w Mediolanie, gdzie później zdobył również tytuł magistra w dziedzinie projektowania samochodów.

Człowiekiem który zastąpi Periniego w Lamborghini, będzie Mitja Borkert. Ukończył on prestiżowy niemiecki Design University w Pforzheim, a swoją karierę zaczął w Porsche. W 2014 roku, trafił do działu odpowiedzialnego za design zewnętrzny samochodów Porsche, gdzie był w dużym stopniu odpowiedzialny za wygląd takich modeli jak Macan i Boxter (718), a także koncepcyjnych wersji Panamery Sport Turismo i Mission E.

W Lamborghini Borkert będzie odpowiedzialny za wygląd wszystkich przyszłych modeli marki oraz koordynatorem zespołu w centrum stylistycznym Lamborghini Centro Stile. Ludzie przed którymi będzie odpowiadać za wykonywaną pracę to szef działu Badawczo-Rozwojowego Lamborghini, Maurizio Reggiani i nowy prezes firmy z szarżującym bykiem w logo, Stefano Domenicali.

17 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie