Afera Volkswagena Dieselgate Volkswagen

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) złożyła pozew przeciwko Volkswagenowi za świadome wprowadzanie w błąd setek tysięcy klientów kampanią reklamową "Clean Diesel". Volkswagen wiedział, że jego samochody z silnikami Diesla nie spełniają norm emisji spalin, a mimo to przekonywał, że są one przyjazne dla środowiska naturalnego.

Afera Volkswagena Dieselgate Volkswagen

FTC twierdzi, że w wyniku oszustwa Volkswagena, amerykańscy klienci stracili „miliardy dolarów„. Niemiecki koncern powinien w pełni zrekompensować straty oraz ponieść karę, by w przyszłości zapobiec nielegalnym praktykom.

Volkswagen przez lata reklamował swoje samochody pod hasłem Clean Diesel, a jednocześnie stosował nielegalne urządzenia, które zaniżały emisję spalin” – powiedział szef FTC Edith Ramirez – „VW promowała swoje „czyste” samochody za pośrednictwem kampanii reklamowych kosztujących dziesiątki milionów dolarów, często kierując je do świadomych ekologicznie konsumentów„.

Jeannine Ginivan, rzeczniczka amerykańskiego oddziału Volkswagena, powiedziała: „Otrzymaliśmy pozew skierowany przez FTC i prowadzimy ścisłą współpracę ze wszystkimi agencjami rządowymi w celu wyjaśnienia kwestii związanych z emisją spalin przez samochody z silnikami Diesla”.

W styczniu Departament Sprawiedliwości USA poinformował, że Volkswagen musi zapłacić karę w wysokości 46 mld dolarów za naruszenie przepisów ochrony środowiska. Poza tym niemieckiemu koncernowi wytoczono ponad 500 pozwów cywilnych dotyczących przekroczenia poziomu emisji spalin.

 

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
30 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE