Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Oto Honda Civic najnowszej generacji

Honda pokazała nowego Civica dziesiątej generacji, który trafi na europejski rynek. Tak jak się spodziewaliśmy, stylistyka nowego hatchbacka niewiele różni się od sedana oferowanego w USA i od koncepcyjnego coupe, który został zaprezentowany w ubiegłym roku w Nowym Jorku.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Oto zupełnie nowe oblicze Hondy Civic dziesiątej już generacji, która w przyszłym roku powinna trafić do europejskich klientów. Honda zastrzega, że jest to wersja prototypowa, jednak nie należy się spodziewać znaczących zmian w wersji produkcyjnej.

Nowy hatchback będzie szerszy o 30 mm, niższy o 20 mm i dłuższy o 130 mm od obecnie produkowanego modelu. Nowy Civic otrzyma również szersze koła.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Daisuke Tsutamori, człowiek odpowiedzialny za projekt nowego Civica, tak powiedział o nowej stylistyce, która odbiega od linii zapoczątkowanej w 2005 roku: „Wiedzieliśmy, że musimy stworzyć samochód wyróżniający się wyglądem, że musimy zakwestionować tradycyjną europejską stylistykę naszego kompaktu, a jednocześnie musimy pozostać wierni podstawowym wartościom oryginalnego Civica„.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Nowy hatchback Civic będzie oferowany z trzema różnymi jednostkami napędowymi. Klienci będą mogli wybrać jeden z dwóch silników benzynowych z turbodoładowaniem 1.0 VTEC i 1.5 VTEC lub silnik wysokoprężny 1.6 i-DTEC.

Honda chwali się, że silniki benzynowe są oparte na zupełnie nowym systemie turbo oraz nowej technologii pracy zaworów, co zmniejsza tarcie, poprawia osiągi i ogranicza emisję spalin. Niestety, Japończycy nie ujawnili jeszcze żadnych konkretnych wartości dla poszczególnych silników.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017
Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Najnowsza Honda Civic hatchback będzie produkowana w Swindon w Wielkiej Brytanii, skąd trafi na rynki całego świata.

29 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery