Karl-Thomas Neumann Opel Opel GT

Opel GT Concept zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności. Otwartą kwestią pozostaje jednak to czy, i ewentualnie kiedy ujrzymy to sportowe coupe na drodze.

W wywiadzie dla angielskiego serwisu „Autocar” szef Opla, Karl-Thomas Neumann powiedział, że w tej chwili jego firma „nie dysponuje platformą z napędem na tylną oś”. Dodał jednak, że „są inne możliwości” rozwiązania tego problemu.

Karl-Thomas Neumann Opel Opel GT

Tym rozwiązaniem, według informacji zdobytych przez „Autocar”, mogłoby być zaadaptowanie podwozia Mokki z napędem na cztery koła na potrzeby GT Concept – zmiany musiałyby objąć zawieszenie i tylny mechanizm różnicowy. Problemem dla inżynierów może być jednak znalezienie odpowiednio małej skrzyni biegów, która przeniesie moc ze wzdłużnie ułożonego z przodu silnika do tylnego dyferencjału.

Karl-Thomas Neumann Opel Opel GT

Przypomnijmy, zaprezentowany Opel GT Concept napędza 3-cylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1 litra, który generuje 145 KM wysyłanych poprzez 6-stopniową sekwencyjną skrzynię biegów bezpośrednio do tylnych kół. Według Opla takie parametry zapewniają przyspieszenie do „setki” w czasie 8 sekund i pozwalają rozpędzić samochód do 215 km/h.

Karl-Thomas Neumann Opel Opel GT

Nawet jeśli Oplowi udałoby się pokonać wszelkie trudności konstrukcyjne, to wciąż nie została podjęta decyzja dotycząca rozpoczęcia prac nad produkcyjną wersją tego samochodu sportowego. To znaczy, że póki co, wszyscy musimy obejść się tylko smakiem…

Karl-Thomas Neumann Opel Opel GT
29 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE