New York Motor Show Toyota Toyota Corolla

Odmieniona Toyota Corolla – latem w sprzedaży

Obecna jedenasta generacja Toyoty Corolli jest na rynku od 2013 roku, a to oznacza, że nadszedł czas na odmłodzenie tego kompaktowego sedana.

Sprzedawana w co najmniej 150 krajach i stanowiąca około 20 procent całej światowej sprzedaży Toyoty, co czyni z niej najpopularniejszy model japońskiej marki, tak pokrótce w liczbach można opisać Corollę. Jednak by utrzymać taki stan rzeczy niezbędne jest ciągłe podtrzymywanie zainteresowania klientów, dlatego bestseller Toyoty poddano właśnie niewielkiej modernizacji.

Przód zyskał na agresywności dzięki nowym wąskim reflektorom wykonanym w technologii LED, a także przestylizowanemu zderzakowi z mniejszym górnym i szerszym dolnym wlotem powietrza. W tylnej części nadwozia pojawiły się nowe LED-owe lampy, które podobnie jak z przodu, łączy chromowana listwa. Takie samo chromowane wykończenie zastosowano na klamkach drzwi, co według Toyoty ma nadać Corolli bardziej eleganckiego wyglądu. Klienci będą mieli do wyboru dziewięć kolorów nadwozia, w tym trzy nowe – Earth Bronze, Tokyo Red i Platinum Bronze. Uzupełnieniem oferty będą 16- i 17-calowe felgi aluminiowe o nowych wzorach.

Podstawowym wyposażeniem wszystkich wersji Corolli będzie system Toyota Safety Sense, w skład którego wchodzą wszelkie układy bezpieczeństwa czynnego, które zapobiegają kolizji lub zawczasu łagodzą jej skutki.

Jak widać zmiany w Corolli są czysto estetyczne i nic pod jej „skórą” się nie zmieniło – najwidoczniej Toyota nie widziała potrzeby modyfikacji konstrukcji swojego „motoru napędowego”. Sama sprzedaż odmłodzonej Corolli rozpocznie się latem tego roku i wtedy też powinniśmy poznać szczegółową ofertę cenową.

Galeria

New York Motor Show Toyota Toyota Corolla
New York Motor Show Toyota Toyota Corolla
New York Motor Show Toyota Toyota Corolla
New York Motor Show Toyota Toyota Corolla
26 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery