Nordschleife Tor Nürburgring

Nurburgring bez ograniczeń prędkości

Zarządcy legendarnego toru Nürburgring podjęli decyzję o zniesieniu ograniczenia prędkości na słynnej Nordschleife, które wprowadzono latem ubiegłego roku. Z tej decyzji najbardziej zadowoleni są producenci samochodów i zespoły wyścigowe.

Nordschleife Tor Nürburgring

Ograniczenie prędkości oraz zakaz testów wprowadzono w ubiegłym roku po wyścigu serii VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring), podczas którego Nissan GT-R NISMO GT3 prowadzony przez Jahna Mardenborough wpadł w grupę widzów. Jeden z kibiców zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Po tragedii podjęto decyzję o remoncie nawierzchni oraz wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń na poszczególnych odcinkach Nordschleife (Północnej Pętli). Zarząd toru poinformował, że zakończono już prace remontowe i 2 kwietnia odbędzie się pierwszy w tym sezonie wyścig VLN – oczywiście, bez ograniczeń prędkości.

31 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Sport