Ford Ka Ford Ka Plus Jim Farley

Nowy Ford Ka+ latem tego roku

To już pewne, po trzech latach od premiery auta koncepcyjnego, nowy Ford Ka+ zadebiutuje w Europie w drugim kwartale tego roku.

Jak już wcześniej informowaliśmy, nowy Ford Ka+ będzie bazować na swoim brazylijskim wcieleniu a jego nadwozie będzie 5-drzwiowe. Szef oddziału Forda w Europie, Jim Farley, tak powiedział o nowym modelu:

„Nie myślcie o nim tylko jak o tanim samochodzie. Jest bardzo przestronny, będzie tani w eksploatacji i będzie mieć właściwości jezdne Fiesty. Wymieniamy Ka na Ka+, by być konkurencyjnym w tym segmencie samochodów.”

Oprócz informacji dotyczącej premiery nowego Ka+ w Europie, Ford nie był zbyt chętny do podzielenia się dodatkowymi informacjami. Wiemy jednak, że nowy model będzie napędzany takimi samymi silnikami jak Fiesta, oprócz najmocniejszych wersji jednostek benzynowych EcoBoost. We wnętrzu znajdziemy wiele elektronicznych „gadżetów” jak system rozrywkowo-informacyjny z ekranem 4.2-cala i drugi ekran TFT o przekątnej 2.3-cala umieszczony przed kierowcą między wskaźnikami. Na pokładzie nie zabraknie także klimatyzacji czy też pokrytej skórą kierownicy.

Najtańsza wersja Ka+ powinna kosztować ok. 8 000 funtów (ok. 44 700 zł) w Wielkiej Brytanii, a droższe wersje powinny zamknąć się w kwocie ok. 10 000 funtów (ok. 55 900 zł). By utrzymać niskie koszty produkcji, samochód będzie prawdopodobnie montowany w fabryce Forda w mieście Krajowa w Rumunii.

Tomasz Horna

11 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy