Mazda Mazda MX-5 New York Motor Show

Nowa Mazda MX-5 Roadster Coupe w Nowym Jorku

Mazda przygotowuje premierę nowego samochodu na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o Mazdę MX-5 ze składanym hardtopem.

Mazda Mazda MX-5 New York Motor Show

Japońska marka rozesłała do różnych redakcji motoryzacyjnych zaproszenia na Salon Samochodowy w Nowym Jorku. Jedno z takich zaproszeń trafiło również do naszej redakcji Egocar, a jego treść w enigmatyczny sposób wskazuje na to, że Mazda szykuje premierę modelu MX-5 Roadster Coupe, czyli wersji ze składanym sztywnym dachem.

Mazda MX-5 od samego początku, czyli od 1989 roku, była roadsterem z miękkim dachem. Dopiero w lipcu 2006 roku jej trzecia generacja oprócz materiałowego dachu doczekała się również składanego hardtopa. I był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę”, gdyż np. w USA sprzedaż tej wersji stanowiła ponad połowę wszystkich MX-5, a w Wielkiej Brytanii było to aż ponad 80 procent.

Według „Autocar” czwarta generacja Mazdy MX-5 w wersji Roadster Coupe otrzyma nowy, lżejszy i mniej zajmujący miejsca mechanizm składania dachu. Nadal jednak prawdopodobnie trzeba się będzie liczyć ze zwiększeniem masy samochodu w porównaniu z wersją „materiałową”, a także z wyższą ceną.

Jaki samochód tak naprawdę zaprezentuje Mazda i czy będzie to MX-5 Roadster Coupe? Tego dowiemy się już za kilka dni na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

19 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery