Następca Opla Antara pojawi się przed 2020 rokiem

Według serwisu "Autocar" Opel planuje powiększenie do 2020 roku swojej gamy SUV-ów o flagowy model oparty na kolejnej generacji Opla Insignia.

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie prezes Opla, Karl-Thomas Neumann, powiedział, że jego firma planuje powiększenie swojego skromnego „jednomodelowego” portfolio SUV-ów:

„Jedną z naszych największych słabości jest to, że nie mamy dobrego portfolio SUV-ów. Mamy jednego SUV-a, w postaci modelu Mokka, który jest bardzo udanym samochodem, dlatego chcemy więcej.”

 

Opel Opel Antara Opel Insignia

Dotychczasowe informacje wskazują na to, że nowy SUV Opla trafi do sprzedaży do 2020 roku, choć prezes marki sugeruje, że może to nastąpić nawet w ciągu dwóch najbliższych lat.

„Przygotujemy następnego SUV-a, który będzie naszym flagowym SUV-em opartym na Insignii. Tak więc w ciągu kilku najbliższych lat będziemy mieć zdecydowanie lepsze portfolio.”

Tymczasem Opel prowadzi prace nad kolejną generacją Insignii. Samochód będzie zawierać elementy znane z najnowszych modeli firmy i prawdopodobnie bazować na płycie podłogowej General Motors E2xx. Całkowitej modyfikacji poddane zostanie wnętrze, a pod maską zagoszczą nowe silniki, podobnie jak 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów.

Tomasz Horna

Galeria

Opel Opel Antara Opel Insignia
Opel Opel Antara Opel Insignia
Opel Opel Antara Opel Insignia
Opel Opel Antara Opel Insignia
13 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery