Ferrari Ferrari Dino Sergio Marchionne

Małe Ferrari Dino jest cały czas w planach

Wszystko wskazuje na to, że linia modelowa Ferrari składająca się obecnie z czterech aut - California T, 488, GTC4Lusso i F12 Berlinetta - może rozrosnąć się o kolejny, najmniejszy w ofercie, będący reinkarnacją legendarnego modelu Dino.

W rozmowie z serwisem „Autocar” podczas Salonu Samochodowego w Genewie, szef Ferrari, Sergio Machionne, powiedział, że najmniejsze Ferrari jest „wciąż na desce kreślarskiej”, mimo że przy projekcie został poczyniony „zerowy postęp” od czasu, kiedy pierwszy raz o nim wspomniano w zeszłym roku. „Damy Wam znać, kiedy będzie o czym mówić” – zapewnił szef Ferrari.

Przypomnijmy, w połowie ubiegłego roku Sergio Marchionne powiedział, że „duchowy” następca Dino nie będzie miał za zadanie zwiększyć sprzedaż marki, nie stworzy też żadnej sub-marki i mógłby kosztować ok. 210 000 USD lub więcej. Nowy model będzie autem z silnikiem V6 twin turbo umieszczonym centralnie produkującym ok. 500 KM, a tym samym będzie alternatywą dla obecnie najmniejszego Ferrari, czyli Californii T.

Przy okazji tej rozmowy Sergio Marchionne odpowiedział także na inne pytania związane z przyszłością włoskiej marki. Stwierdził, że o ile w pełni elektryczne Ferrari to niedorzeczny pomysł, to napęd hybrydowy jest czymś nieuniknionym i będzie wykorzystywany w celu polepszenia osiągów samochodów z Cavallino Rampante w logo. Podtrzymał także swoją wcześniejszą opinię dotyczącą produkcji SUV-a Ferrari, który miałby konkurować z zapowiedzianym za dwa lata Lamborghini Urusem. Powiedział tej koncepcji stanowcze „NIE” powtarzając swoje słowa sprzed ponad miesiąca:

„Najpierw musielibyście mnie zastrzelić.”

Kolejną dobrą nowiną dla motoryzacyjnych purystów, którą przekazał dziennikarzom Marchionne  jest to, że flagowy silnik V12 stanowi jeden z najważniejszych elementów włoskiej marki i Ferrari nie zmniejszy jego pojemności, ani nie doda do niego żadnych turbosprężarek.

Na koniec Marchionne zapewnił, że z okazji przypadającej w przyszłym roku 70. rocznicy powstania firmy, Ferrari zaprezentuje – jak sam powiedział – „coś specjalnego.”

Tomasz Horna

Ferrari Ferrari Dino Sergio Marchionne
6 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy