Lamborghini Lamborghini Aventador

Lamborghini świętuje 5-tysięcznego Aventadora

Pracownicy fabryki Lamborghini w Sant'Agata Bolognese mają przynajmniej 5000 powodów do radości, bo tyle właśnie egzemplarzy Aventadora opuściło bramy ich zakładu.

Tym wyjątkowym dniem był 22. marca tego roku, a jego bohaterem Aventador LP700-4 Roadster z czarnym wnętrzem i w czerwonym metalicznym kolorze o nazwie Rosso Bia, który zawiera w sobie drobinki złota nadające mu niepowtarzalnego blasku – sam lakier zadebiutował już w Aventadorze LP750-4 Superveloce. Jubileuszowy egzemplarz samochdu pozostanie w słonecznej Italii, gdyż tu mieszka jego nabywca.

Lamborghini Lamborghini Aventador

Pierwszy egzemplarz Aventadora wyjechał z fabryki Lamborghini w lutym 2011 roku, a to oznacza, że rocznie na drogi całego świata wyjeżdżało średnio prawie 1000 tych superaut. W sumie do tej pory przez nieco ponad 5 lat wyprodukowano o 901 Aventadorów więcej, niż wszystkich Murcielago przez cały ponad 9-letni okres produkcji (w sumie 4099 sztuk). Jak widać Aventador jest od swojego poprzednika nie tylko szybszy, ale też zdecydowanie bardziej popularny.

Szefostwo Lamborghini jest optymistycznie nastawione, jeśli chodzi o przyszłość tego największego „byka”. Biorąc pod uwagę dotychczasowy wynik sprzedaży i to, że samochód czeka jeszcze wciąż omawiany facelifting i przynajmniej jedna wersja specjalna, to możliwym jest, że Aventador „dożyje” świętowania 10-tysięcznego egzemplarza, zanim będzie musiał ustąpić miejsca swemu następcy.

30 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE