Afera Volkswagena Dieselgate Matthias Mueller Stephan Weil

Konsekwencje „Dieselgate” dla grupy VW będą…

Konsekwencje "Dieselgate" dla grupy Volkswagena będą długoterminowe. Taką informację przekazał prezes Grupy VW, Matthias Mueller, podczas spotkania z pracownikami w głównej siedzibie niemieckiej firmy.

Członek Rady Nadzorczej, Stephan Weil, ostrzegł nawet, że będzie więcej nieprzyjemnych wiadomości, ponieważ niemieccy prokuratorzy zaczęli rozszerzać swoje śledztwo. Dodał też, że straty poniesione przez firmę będą większe, niż wcześniej zakładano, ale dobra sytuacja ekonomiczna firmy sprawi, że negatywne skutki całej sprawy zostaną nieco złagodzone.

Po rozszerzeniu swojego dochodzenia, niemieccy prokuratorzy w Brunswick przesłuchują już w sumie 17 pracowników – to więcej niż na początku, gdy było tylko 6 osób. Według serwisu „Autocar”, prokurator Klaus Ziehe powiedział mediom, że „to jest część dochodzenia w sprawie ‚Dieselgate’, liczba podejrzanych wzrosła, mimo że żaden z nich nie jest członkiem zarządu.”

W zeszłym roku Volkswagen odłożył nie mniej niż 6.7 miliarda euro na poczet kosztów związanych z globalną akcją serwisową obejmującą ok. 11 milionów samochodów. Aczkolwiek, ta suma nie obejmuje pozostałych miliardów euro na różnego rodzaju grzywny i odszkodowania.

Według Klausa Breitenbacha, analityka z Baader Bank z siedzibą we Frankfurcie, Volkswagen może być zmuszony do odłożenia dodatkowych 15.5 miliarda euro do czasu, gdy 28 kwietnia tego roku ogłosi swoje wyniki finansowe za 2015 rok.

Tomasz Horna

9 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE