Genewa Motor Show Koenigsegg Regera

Nowy Koenigsegg Regera szybszy od Bugatti Chirona

Szwedzka firma Koenigsegg prezentuje w Genewie najnowszą, gotową do produkcji wersję super-sportowego samochodu Regera. W wersji produkcyjnej wprowadzono około 3000 zmian w porównaniu do koncepcyjnej Regery z ubiegłego roku.

Genewa Motor Show Koenigsegg Regera

Według szwedzkiego producenta, w najnowszej Regerze prezentowanej w tym roku w Genewie, wprowadzono około 3000 zmian w celu uzyskania gotowości do uruchomienia produkcji seryjnej. Samochód gotowy do jazdy waży 1590 kg – tzw. sucha masa pojazdy wynosi 1,470 kg.

Podczas procesu rozwoju, szwedzka firma opatentowała System Direct Drive Koenigsegg, który był największym wyzwaniem. Jednak przyniósł on największe korzyści, dzięki czemu produkcyjna Regera jest jeszcze bardziej rewolucyjna niż początkowo zakładano.

 

Genewa Motor Show Koenigsegg Regera

Koenigesegg chwali się, że nowa Regera od 0 do 300 km/h rozpędza się zaledwie w 10,9 sekundy, co oznacza, że jest szybsza od nowego Bugatti Chirona, który przyśpiesza do 300 km/h w czasie „mniejszym niż 13,6 sekundy„.

Regera swoje osiągi zawdzięcza hybrydowemu napędowi, który rozwija maksymalną moc ponad 1500 KM i ponad 2000 Nm momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 2,8 sekundy, a prędkość 200 km/h osiąga w 6,6 sekundy. To nieco wolniej niż Bugatti Chiron, ale już od ponad 200 km/h Regera góruje nad Chironem.

Koenigsegg oszacował, że Regera od 0 do 400 km/h rozpędza się 20 sekund, a do 150 km/h do 250 km/h przyśpiesza zaledwie 3,9 sekundy.

1 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery