Carlos Tavares koncern PSA PSA / Peugeot-Citroen

Ile zarabia szef PSA? Za dużo…

Carlos Tavares, szef koncernu PSA / Peugeot-Citroen, w 2015 roku zarobił 5 245 284 euro. Przedstawiciele francuskiego rządu, który posiada 14 procent udziałów w koncernie PSA, chcą obniżyć zarobki Tavaresa.

Carlos Tavares koncern PSA PSA / Peugeot-Citroen

Dwóch przedstawicieli francuskiego rządu, którzy zasiadają w zarządzie koncernu PSA / Peugeot-Citroen, chce obniżenia zarobków szefa koncernu Carlosa Tavaresa.

W 2014 roku Tavares zarobił 2 750 936 euro, a rok później jego zarobki podskoczyły do 5 245 284 euro. W 2015 roku koncern PSA, po czterech latach strat, odnotował zyski. Nikt nie ma wątpliwości, że jest to zasługa Carlosa Tavaresa, który 5 kwietnia 2016 roku przedstawi nowy plan strategiczny koncernu PSA.

Przedstawiciele francuskiego ministerstwa gospodarki powiedzieli dziennikowi Les Echos: „Państwo stosuje swoją doktrynę o wynagrodzeniach w przedsiębiorstwach prywatnych, nawet w tych, w których jest mniejszościowym akcjonariuszem. Ta zasada dotyczy Carlosa Tavaresa, jak i wszystkich liderów przedsiębiorstw, w których państwo – jako akcjonariusz – opowiada się za większą powściągliwością płacową”. Przedstawiciele francuskiego rządu domagają się obniżenia zarobków Tavaresa o 30 procent.

30 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Ludzie