Chrysler Pacifica Harald Wester Maserati Maserati Levante

Hybrydowe Maserati Levante będzie miało napęd z…

Hybrydowe Maserati Levante będzie miało napęd z Chryslera Pacifica Hybrid. Tak powiedział szef Maserati, Harald Wester, w wywiadzie dla serwisu "Motor Trend".

Powody dla których „trójzębny” SUV będzie korzystać z rozwiązania amerykańskiej kuzynki należącej do „fiatowskiej” rodziny są banalnie proste. Po pierwsze, obecnie to właśnie Pacifica dysponuje najnowszym napędem hybrydowym spod skrzydeł grupy Fiat Chrysler Automobiles. Po drugie, to koszt całego przedsięwzięcia, co podkreślił w wywiadzie Harald Wester:

„Przygotowanie takiego projektu samemu byłoby samobójstwem, dlatego musimy szukać gotowych rozwiązań z grupy FCA”.

Mimo wszystko, przeszczepienie tego napędu może kosztować sporo pracy od strony inżynieryjnej, gdyż będzie wymagać zaadaptowania go do nowej platformy, z której korzysta włoski SUV. Hybrydowe Levante powinno pojawić się na rynku z początkiem 2018 roku, choć nie wykluczone, że ta sztuka uda się jeszcze pod koniec 2017 roku. To sporo czasu, ale nie ma pośpiechu, gdyż sam szef Maserati spodziewa się, że „ekowersja” luksusowego SUV-a będzie stanowić nie więcej niż 6 procent całej sprzedaży Levante.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników dużej mocy i hektolitrów spalonej benzyny. Hybryda to nie jedyne plany na przyszłość dla Levante, gdyż Maserati rozważa wypuszczenie czegoś odpowiednio mocnego, choć póki co nie zatwierdzono tej decyzji:

„Zastanawiamy się nad tym, ale żadne konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.” – dodał szef Maserati.

21 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie