Genewa Motor Show Honda NSX

Honda NSX w Europie. Ogłoszono cenę

Po oficjalnym debiucie rynkowym Acury NSX w USA, na salonie samochodym w Genewie nastąpił europejski debiut bliźniaczej Hondy NSX. Pierwsze samochody pojawią się jesienią 2016 roku.

Genewa Motor Show Honda NSX

Od kwietnia można składać zamówienia na Hondę NSX. W Niemczech samochód będzie kosztował około 180 000 euro (ok. 780 000 zł), a w Wielkiej Brytanii około 130 000 funtów.

Samochód będzie można zamówić „za pośrednictwem ograniczonej sieci autoryzowanych dealerów w kluczowych miejscach w Europie„. Honda planuje obecnie stworzenie około 10 takich punktów dealerskich w całej Europie – nie wiadomo jeszcze, czy na tej liście znajdzie się dealer z Polski.

Bliźniacza Acura NSX kosztuje w USA 156 000 dolarów. Samochód można doposażyć m.in. w maskę silnika z włókna węglowego za 3 600 dolarów, srebrne zaciski hamulcowe za 10 600 dolarów, zewnętrzny pakiet elementów wykończeniowych z włókna węglowego za 9 000 dolarów oraz zamówić specjalny lakier w niebieskim kolorze za 6 000 dolarów. Cena maksymalnie doposażonej Acury NSX może wzrosnąć do ponad 220 000 dolarów.

Honda/Acura NSX jest produkowana w Marysville w stanie Ohio (USA).

 

Genewa Motor Show Honda NSX
Genewa Motor Show Honda NSX
3 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery