Fiat 500S Genewa Motor Show

Fiat 500S – mały Fiacik ze sportowym designem

Gwiazdą stoiska Fiata na Salonie Samochodowym w Genewie jest bez wątpienia Abarth 124 Spider, ale inne modele Fiata również nie dają o sobie zapomnieć, w tym m.in. nowy Fiat 500S.

Fiat 500S Genewa Motor Show

Nowa wersja Fiata 500 to właściwie pakiet stylistyczny mający na celu zaostrzenie wyglądu tego stylowego autka. Przedni zderzak ze zintegrowanymi światłami przeciwmgłowymi otrzymał nowy kształt i wypełnienie wlotów powietrza, podobnie jak tylny. Pozostałe elementy pakietu to poszerzające nakładki progowe, tylny spojler, chromowana końcówka układu wydechowego, przyciemnione tylne szyby, 15-calowe satynowo-grafitowe felgi aluminiowe (w opcji 16-calowe) i wykończone w tym samym kolorze obudowy lusterek oraz wszystkie dotychczasowe chromowane elementy nadwozia takie jak klamki czy listwy ozdobne. Uzupełnieniem są dwa nowe kolory lakieru – metalizowany Azzuro Italia i matowy Verde Alpi.

We wnętrzu uwagę zwracają czarna tapicerka i podsufitka, z którymi kontrastują niebieskie, białe lub żółte wykończenia boczków drzwiowych i środkowej części foteli – w opcji dostępna jest również skórzana tapicerka z białymi lub niebieskimi elementami. Także w kabinie nie mogło zabraknąć satynowo-grafitowych akcentów, którymi wykończono elementy deski rozdzielczej i kierownicy. W standardzie dostępny jest konfigurowalny 7-calowy wyświetlacz TFT znajdujący się przed kierowcą, który oprócz imitacji pracy klasycznych zegarów, może wyświetlać wiele innych mniej lub bardziej przydatnych informacji. Za rozrywkę w Fiacie 500S odpowiada system rozrywkowo-informacyjny Uconnect HD LIVE z 7-calowy wyświetlaczem TFT, który na życzenie może być wyposażony m.in. w nawigację firmy TomTom. Dla melomanów w opcji dostępny jest także 8-kanałowy system audio z subwooferem o łącznej mocy 440W sygnowany logo Beats by Dr. Dre.

Fiat 500S, którego sprzedaż rozpocznie się już latem tego roku, dostępny będzie jako zamknięty hatchback oraz kabriolet. Póki co nie wiadomo, jaka będzie gama jednostek napędowych dostępnych dla „eski”, ale w Genewie na stoisku znalazł się egzemplarz wyposażony w wysokoprężny silnik 1.3 Multijet o mocy 95 KM, dzięki któremu samochód osiąga pierwszą „setkę” w czasie 10.7 sekundy, rozpędza maksymalnie do 180 km/h i zużywa średnio 3.4 litra oleju napędowego na każde 100 km.

Tomasz Horna

Fiat 500S Genewa Motor Show

Galeria

Fiat 500S Genewa Motor Show
Fiat 500S Genewa Motor Show
Fiat 500S Genewa Motor Show
Fiat 500S Genewa Motor Show
Fiat 500S Genewa Motor Show
5 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery