Fabryka w Jaworze Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Mercedes

Daimler rozważa budowę nowej fabryki samochodów Mercedes-Benz w Polsce. Początkowo zakład miał powstać na terenie Rosji, ale ponieważ kraj ten wciąż znajduje się w głębokim kryzysie gospodarczym, Niemcy rozważają budowę fabryki w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Fabryka w Jaworze Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Mercedes

Szefostwo Daimlera nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji, ale fabryka Mercedesów może powstać w Jaworze na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne, gdzie Jaguar Land Rover planował budowę nowej fabryki, zanim nie zdecydował się na wybór Słowacji.

Daimler nie ujawnia żadnych szczegółów na temat samochodów, które będą produkowane w nowej fabryce. Wiadomo jedynie, że niemiecki koncern planuje produkcję modeli budowanych na nowej tylnonapędowej platformie modularnej MRA, na której docelowo mają powstawać m.in Klasa C, Klasa E i GLC.

Rzecznik Daimlera powiedział Automotive News Europe, że: „nie ma obecnie decyzji dotyczącej dodatkowej lokalnej produkcji w Europie samochodów osobowych Mercedes-Benz oraz silników„.

 

21 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE