elektryczny Jaguar Jaguar

Elektryczny Jaguar do 2018 roku

Po debiucie pierwszego w historii SUV-a od Jaguara modelu F-Pace, angielska marka ma swojego przedstawiciela niemal w każdej segmencie aut. Teraz nadszedł czas, by światło dzienne ujrzał pierwszy elektryczny Jaguar.

Szef działu stylistycznego Jaguara, Ian Callum, powiedział w rozmowie z serwisem „AutoGuide” podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, że samochód z napędem elektrycznym jest kwestią najbliższej przyszłości:

„W ciągu najbliższych dwóch lat będziemy mieć w ofercie coś, co nie jest napędzane silnikiem spalinowym” – dodając żartem – „a zaledwie kilkoma chomikami.”

Nie wiadomo czy elektryczny model będzie oparty na istniejącej już platformie czy będzie czymś zupełnie nowym. Wiadomo jednak, że Jaguar zarejestrował w urzędzie patentowym nazwę EV-Type, a w ostatnim czasie także I-Type oraz I-Pace, które mogą nawiązywać odpowiednio do modeli F-Type i F-Pace.

Ian Callum zdradził również, że Jaguar szykuje jeszcze na ten rok jakąś niespodziankę. Trudno jednak stwierdzić co to może być – nowy prototyp, wersja specjalna konkretnego modelu, a może nowy model? Tego prawdopodobnie dowiemy się dopiero podczas jesiennego Salonu Samochodowego w Paryżu.

30 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie