BMW i3 BMW Vision Next 100 Harald Krueger Klaus Froehlich

BMW zapowiada walkę z Apple i Google

BMW przygotowuje się do walki z amerykańskimi gigantami technologicznymi Apple i Google, którzy pracują nad pojazdami autonomicznymi. Niemiecki koncern zapowiada wprowadzenie tego typu samochodu na początku przyszłej dekady.

BMW i3 BMW Vision Next 100 Harald Krueger Klaus Froehlich

Nowy samochód będzie „rewolucyjny” i wprowadzi „nieznany wcześniej poziom mobilności indywidualnej w segmencie premium” – tak o przyszłej strategii koncernu mówił szef BMW Harald Krüger. Wyjaśnił, że nacisk zostanie położony na rozwój nowych systemów automatycznego kierowania, łączności cyfrowej, napędów elektrycznych i lekkich konstrukcji. Krüger nie ujawnił żadnych szczegółów, poza stwierdzeniem, że projekt otrzymał nazwę iNEXT.

Szef rozwoju BMW Klaus Froehlich dodał, że samochód będzie konkurował z nowymi podmiotami branży motoryzacyjnej,  a nie z producentami tradycyjnych samochodów.

BMW zaprezentowało model Vision Next 100, będący koncepcyjnym samochodem autonomicznym, który pokazuje kierunek rozwoju tego typu pojazdów produkowanych w przyszłości przez koncern z Monachium.

Harald Krüger zapowiedział również wprowadzenie zmodyfikowanego BMW i3 z akumulatorami o zwiększonej pojemności, które trafi do sprzedaży w połowie tego roku. Nieoficjalnie mówi się, że zasięg samochodu wzrośnie o 50 procent, co oznacza, że samochód powinien przejechać maksymalnie do 290 km.

BMW poinformowało, że od premiery i3 w 2013 roku oraz i8 w 2014 roku, globalna sprzedaż obydwóch modeli przekroczyła 50 000 egzemplarzy. W ubiegłym roku sprzedano 29 513 samochodów BMW i3 i BMW i8, co oznacza wzrost o 66 procent.

BMW i3 BMW Vision Next 100 Harald Krueger Klaus Froehlich
17 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie