Christian von Koenigsegg Koenigsegg

Nie będzie SUV-a od Koenigsegga, ale…

Christian von Koenigsegg, założyciel i właściciel szwedzkiej marki, powiedział serwisowi "Top Gear" podczas Salonu Samochodowego w Genewie, że jego firma nie będzie produkować SUV-a.

Segment sportowych SUV-ów ciągle się rozwija i coraz to nowi gracze wkraczają i zapewne będą wkraczać na ten grunt, jednak tym graczem z pewnością nie będzie Koenigsegg. Owszem firma ma możliwości by taki samochód stworzyć, ale nie chce, co podkreślił Christian von Koenigsegg w rozmowie z serwisem „Top Gear” na Salonie Samochodowym w Genewie:

„By przerobić nasze karbonowe podwozie na takie dla SUV-a, wystarczyłoby je rozciągnąć. Przednie i tylne zwisy zostałyby takie same, jedynie struktura podwozia wymagałaby zmiany, dodatkowo na górze trzeba by było zbudować karbonową strukturę kabiny… pod względem technicznym nie widzę tu większych problemów. To byłby całkiem szalony SUV, ponieważ miałby duży tunel środkowy, wielkie progi i kubełkowe fotele. Myślę, że mógłby to być produkt, który zostałby przyjęty przez rynek. Ale ja po prostu nie jestem fanem SUV-ów. Dla mnie są zasadniczo błędne. Owszem moglibyśmy je sprzedawać, ale nie chcę tego robić.”

Jeśli ta wiadomość kogoś zmartwiła, to być może pocieszeniem będzie to, że Christian von Koenigsegg bardzo poważnie rozważa wprowadzenie na rynek 4-drzwiowego samochodu:

„W gruncie rzeczy cały czas jest to gdzieś na tapecie. To projekt nad którym pracujemy już od jakiegoś czasu. Co prawda byłbym zdziwiony, gdyby to był akurat nasz kolejny wypuszczony na rynek model – ponieważ nasze ‚tradycyjne’ super samochody cieszą się bardzo dużym uznaniem – ale jest to auto, które z chęcią chciałbym zrobić.”

Póki co, producent z Angelholm dzięki nowemu modelowi Regera ma pełne ręce roboty, tym bardziej, że (prawdopodobnie) pojawi się jego mocniejsze wcielenie:

„Zobaczymy co będzie dalej. Myślę, że wyglądałoby to dobrze – coś jakby wersja RS Regery – ale jeszcze nie teraz.”

Tomasz Horna

Galeria

Christian von Koenigsegg Koenigsegg
Christian von Koenigsegg Koenigsegg
Christian von Koenigsegg Koenigsegg
9 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery