samochody autonomiczne UBER

Autonomiczne samochody dla Ubera

Uber chce zamówić 100 000 pojazdów autonomicznych – donosi agencja Reuters, która powołuje się na anonimowych informatorów. Dzięki temu będzie można pozbyć się kierowców, co pozwoli na znaczne obniżenie kosztów.

samochody autonomiczne UBER

Kierowcy świadczący usługi transportowe dla Ubera stają się coraz częściej celem ataków taksówkarzy, którzy twierdzą, że unikanie podatków i opłat licencyjnych przez kierowców Ubera pozwala im na stosowanie znacznie niższych cen. Okazuje się jednak, że ceny usług transportowych Ubera mogą być jeszcze niższe – wystarczy pozbyć się kierowców.

Agencja Reuters, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że Uber chce kupić 100 000 samochodów autonomicznych. Większość producentów twierdzi, że w ciągu najbliższych czterech lat uruchomi produkcję seryjną tego typu pojazdów. Analitycy uważają, że oferta Ubera może przyśpieszyć wprowadzenie samochodów autonomicznych na niektóre rynki.

W 2011 roku stan Nevada uchwalił ustawę, która zezwala na poruszanie się po tamtejszych drogach pojazdów kierowanych przez automatycznego pilota. W lutym 2016 roku Stany Zjednoczone złagodziły krajowe przepisy bezpieczeństwa dla samochodów autonomicznych.

Jeżeli potwierdzą się doniesienia agencji Reuters, to za kilka lat do protestujących taksówkarzy mogą dołączyć kierowcy pracujący dziś dla Ubera. Wtedy celem ataków będą samochody… bez kierowców.

 

samochody autonomiczne UBER
21 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie