Audi Audi R8

Audi R8 z silnikiem 3.0 V6 biturbo jako wersja budżetowa

Doniesienia mówią, że Audi przygotowuje się do wypuszczenia na rynek najsłabszej wersji modelu R8, która prawdopodobnie będzie napędzana silnikiem biturbo V6 o pojemności 3-litrów.

Jak donosi zaufane źródło magazynu „Car & Driver”, najsłabsze R8 będzie zasilane silnikiem „spokrewnionym” z jednostką 3.0 TFSI V6, która obecnie napędza Audi S4. W tej chwili niczego nie można być pewnym, ale według „Car & Driver” samochód powinien dysponować mocą w okolicach 450 KM. Nowe „serce” R8 będzie zapewne połączone z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, z której cały potencjał, dzięki układowi napędowemu quattro, trafi na wszystkie cztery koła. Trudno mówić o konkretnych osiągach auta, ale wskazówka prędkościomierza powinna zawędrować maksymalnie w okolice wartości 300 km/h.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że najsłabsze R8 będzie napędzać 5-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 2.5-litra, jednak jedna z osób wewnątrz Audi powiedziała, że „pięciocylindrowy silnik w R8 stworzyłby wewnętrzną konkurencję między tym podstawowym R8 a topowym TT-RS”.

Nowa wersja silnikowa będzie oferowana równolegle z dotychczasową jednostką napędową, czyli 5.2-litrowym V10 w dwóch wariantach mocy – 540 i 610 KM. Według niektórych informacji Audi oprócz najsłabszej wersji V6 przygotowuje także nową najmocniejszą wersję silnika V10. Niestety nie wiadomo kiedy mogłaby ona zadebiutować i jaką mocą mogłaby się legitymować.

UDOSTĘPNIJ NA FACEBOOKU!
22 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE