Apple Car Gene Munster Steve Zadesky

Apple Car w 2021 roku za około 75 tys. dolarów

Czas jaki jest jeszcze potrzebny do wypuszczenia na rynek elektrycznego samochodu Apple Car, wynosi w tej chwili około 5 lat - tak twierdzi Gene Munster, analityk finansowy firmy Piper Jaffray.

Apple Car Gene Munster Steve Zadesky

Według Munstera gotowy samochód, obecnie kryjący się pod kryptonimem Project Titan, powinien zostać zaprezentowany w 2019 lub 2020 roku, a do sprzedaży mógłby trafić w 2021 roku. Cena Apple Cara powinna oscylować w okolicach 75 000 dolarów, co obecnie odpowiada poziomowi podstawowej wersji Tesli S. Samochód z dużą dbałością o szczegóły będzie zaprojektowany przez Apple’a, mimo to około 80 procent jego produkcji będzie odbywać się w firmach zewnętrznych.

Gene Munster ma pozytywne przeczucia, jeśli chodzi o nowe „dziecko” giganta technologicznego z Cupertino w Kalifornii. Według niego samochód ma ponad 50 procent szans na ujrzenie światła dziennego. Dlaczego nie więcej? Jak sam powiedział, powodem dla którego jego przewidywania są tak zachowawcze, jest to, że niegdyś pomylił się w przypadku pozytywnej oceny przyszłości telewizji Apple TV, co nauczyło go ostrożności.

Jego optymizmu nie studzi nawet informacja, która pojawiła się pod koniec stycznia, mówiąca o tym, że Steve Zadesky, który prawdopodobnie stoi na czele projektu „Tytan”, planuje odejść z Apple. Warto dodać, że zanim ten były inżynier Forda trafił do zespołu przygotowującego Apple Car, pracował nad iPodem i iPhonem.

Munster zauważył, że Apple ma „spory” zespół pracujący nad projektem „Tytan”. Na początku ubiegłego roku firma miała kilkaset osób zaangażowanych w prace nad jej samochodem elektrycznym. Teraz, jak donosi serwis „AppleInsider”, ta liczba może wzrosnąć do ponad 1000 osób, co może być właśnie powodem, dla którego przyszłość Steve’a Zadesky’ego w Apple stoi pod znakiem zapytania. Mimo wszystko Apple prawdopodobnie nie wycofa się ze swojego projektu, ponieważ produkcja samochodu elektrycznego to niemal pewny zastrzyk przypływu gotówki dla takiego giganta technologicznego jakim jest Apple… tak przynajmniej twierdzi Gene Munster.

Apple Car Gene Munster Steve Zadesky
21 marca 2016

Tomasz Horna

Tomasz Horna
Zdeklarowany miłośnik i maniak wszystkiego co można określić mianem samochodu. Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się w 1991 roku od lektury katalogów Samochody Świata. Dziś motoryzacja to nie tylko jego hobby, ale również zawód.
Więcej od Tomasz Horna

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Technologie