Najnowsze doniesienia mówią o tym, że pierwszy SUV w historii Alfa Romeo zostanie zaprezentowany na listopadowym Salonie Samochodowym w Los Angeles.

Pod koniec lutego dowiedzieliśmy się, że nowy SUV Alfa Romeo będzie nosić nazwę Stelvio. Informacja ta pojawiła się na spotkaniu prezesa Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne, z pracownikami zakładu w Cassino, w tym samym w którym 14. marca ruszy produkcja Giulii. Teraz australijski serwis „Motoring” donosi, że włoska marka zaprezentuje swoje najnowsze „dziecko” późną jesienią, a światowa premiera prawdopodobnie odbędzie się w połowie listopada na Salonie Samochodowym w Los Angeles.

 

Alfa Romeo Alfa Romeo Stelvio Alfa Romeo SUV Harald Wester Sergio Marchionne
Alfa Romeo Alfa Romeo Stelvio Alfa Romeo SUV Harald Wester Sergio Marchionne

Informacje te pochodzą od szefa Alfa Romeo i Maserati, Haralda Westera, który miał powiedzieć, że nowy SUV „będzie zaprezentowany, na jednym z najważniejszych salonów samochodowych na jesieni.” Produkcja auta prawdopodobnie ruszy już w czwartym kwartale tego roku, a sprzedaż powinna zacząć się na początku 2017 roku.

W tej chwili nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących nowego SUV-a, ale mówi się o tym, że samochód będzie oparty na płycie podłogowej o nazwie Giorgio, czyli tej samej z której korzysta Giulia. Gama jednostek napędowych także powinna składać się z takich samych 2-litrowych silników benzynowych i silników diesla o pojemności 2.2-litra. Niewykluczone że na rynek trafi także topowa wersja Stelvio, w której znajdziemy znane już z Giulii Quadrifoglio „serce” biturbo V6 o pojemności 2.9-litra, generujące moc 510 KM i moment obrotowy o wartości 600 Nm.

Tomasz Horna

6 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE