Alfa Romeo Giulia Genewa Motor Show

Alfa Romeo Giulia w Genewie

Choć Alfa Romeo Giulia w najmocniejszej wersji Quadrifoglio była już wcześniej prezentowana, to dopiero genewski pokaz można uznać za oficjalny debiut publiczny tego samochodu. Przedstawiciele Alfy Romeo poinformowali, że od 15 kwietnia dealerzy będą przyjmowali zmówienia na model Giulia.

Alfa Romeo Giulia Genewa Motor Show

Alfa Romeo Giulia będzie początkowo dostępna z 2-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym (200 KM) i 2,2-litrowym Dieslem, który będzie dostępny w dwóch wersjach – 150 KM i 180 KM. Flagowa wersja Giulii będzie oferowana z 2,9-litrowym silnikiem V6 BiTurbo, który rozwija maksymalnie 510 KM.

Wersja z 2-litrowym silnikiem benzynowym będzie dostępna wyłącznie z ośmiobiegowym automatem. Giulia z wysokoprężnym silnikiem 2.2 będzie standardowo wyposażona w sześciobiegową manualną skrzynią biegów, jednak klienci będą mieli możliwość wyboru ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Alfa Romeo Giulia Genewa Motor Show

Alfa Romeo podkreśla, że udało się stworzyć doskonale wyważony samochód z tylnym napędem, w którym zastosowano m.in. włókno węglowe i aluminium. Dzięki temu masa Giulii ze 180-konnym Dieslem wynosi 1374 kg, a najmocniejsza wersja Quadrifoglio waży 1524 kg.

Samochód został wyposażony w nowatorski system hamulcowy IBS (Integrated Brake System), dzięki któremu Alfa Romeo Giulia hamuje od 100 km/h do 0 na dystansie 38,5 m, a wersja Quadrifoglio na dystansie 32 m.

Alfa Romeo Giulia Genewa Motor Show

Alfa Romeo Giulia będzie dostępna w trzech wersjach wyposażenia – Giulia, Super i Quadrifoglio. Wszystkie wersje będą wyposażone w aktywne systemy bezpieczeństwa: system ostrzegania Forward Collision Warning (FCW) z autonomicznym hamowaniem awaryjnym (AEB) i systemem wykrywania pieszych, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu Lane Departure Warning (LDW) oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Giulia będzie również wyposażona w 8,8-calowy monitor obsługujący system Connect Nav 3D, który pozwoli na łączenie ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi.

Alfa Romeo Giulia Genewa Motor Show

Samochód będzie można doposażyć m.in. w skórzaną tapicerkę siedzeń, elektryczną regulację i podgrzewanie przednich foteli, drewniane elementy wykończeniowe deski rozdzielczej i drzwi, chromowe listwy oraz adaptacyjne reflektory ksenonowe.

Pełną gamę modelową z wyposażeniem oraz zdjęciami opublikujemy za kilka dni.

1 marca 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery