Minari Shah Tata Zica Wirus Zika

Zica to samochód, Zika to grożny wirus

Indyjski koncern Tata Motors, który wprowadził na lokalny rynek mały samochód Zica, prawdopodobnie będzie musiał zmienić jego nazwę, która jest kojarzona z zabójczym wirusem Zika.

Minari Shah Tata Zica Wirus Zika

Mały samochód Tata Zica zadebiutował na indyjskim rynku w ubiegłym roku i cieszy się coraz większą popularnością. Nazwa modelu, która jest skrótem od zippy car, jeszcze miesiąc temu nikomu nie kojarzyło się z bardzo groźnym wirusem Zika wywołującym u niemowląt tzw. małogłowie.

Szef działu komunikacji Tata Motors Minari Shah powiedział, że nazwa modelu została wybrana w ubiegłym roku, gdy nikt nie przypuszczał, że wirus o podobnej nazwie zostanie uznany przez WHO za globalne zagrożenie.

Minari Shah oświadczył, że indyjski koncern nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie zmiany nazwy modelu.

Kilka miesięcy temu koncern Tata Motors podpisał umowę sponsorską z gwiazdą FC Barcelony Lionelem Messim, który jest obecnie światowym ambasadorem producenta modelu Zica.

6 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE