Maserati Levante

Tak wygląda Maserati Levante

Maserati opublikowało pierwsze oficjalne zdjęcia długo oczekiwanego modelu Levante, pierwszego SUV-a w 100-letniej historii marki. Światowa premiera samochodu odbędzie się za dwa tygodnie w Genewie.

Maserati Levante

Maserati Levante, którego zapowiedzią był koncepcyjny Kubang sprzed pięciu lat, jest jedną z najważniejszych premier bieżącego roku. Miłośnicy marki mają nadzieję, że pierwszy w historii SUV będzie typową dla Maserati mieszanką elegancji i sportowego charakteru. Z kolei producent wierzy, że nowy samochód wytwarzany w Mirafiori pod Turynem we Włoszech, powstrzyma spadek sprzedaży Maserati na światowych rynkach.

W pewnym okresie planowano produkcję Levante w Detroit obok Jeepa Grand Cherokee, na którym miał bazować włoski samochód. Na szczęście dla Maserati, kierownictwo zrezygnowało z tego pomysłu, wychodząc z założenia, że luksusowa marka musi pozostać w stu procentach włoska, co spowodowało opóźnienie debiutu Levante.

Maserati Levante

Maserati Levante będzie dostępny w trzech wersjach silnikowych – dwie wersje z benzynową jednostką V6 będą oznaczone jako 350 i 430 oraz wersja z 3-litrowym Dieslem V6. Levante 350 od 0 d0 100 km/h będzie rozpędzać się w 6,3 s, a prędkość maksymalna wyniesie 243 km/h. Levante 450 będzie przyśpieszało od 0 do 100 km/h w 5,2 s, a prędkość maksymalna wyniesie 264 km/h. Osiągi 3-litrowego Diesla, to 0-100 km/h 6,9 s, prędkość maksymalna 230 km/h.

Maserati Levante

Wszystkie modele będą wyposażone w elektronicznie sterowane zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej charakterystyce tłumienia oraz inteligentny napęd na cztery koła Q4. Samochody będą standardowo wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię ZF.

Maserati twierdzi, że zawieszenie i układ przeniesienia napędu zapewni Levante „wybitne osiągi na drodze, typowe dla każdego Maserati, a jednocześnie niezrównane właściwości jezdne na nawierzchniach o niskiej przyczepności oraz doskonałą wydajność podczas jazdy w terenie„.

Maserati Levante

Wnętrze Levante jest nadal utrzymywane w tajemnicy, ale na ujawnionych zdjęciach można dostrzec pewne podobieństwa do wnętrza Ghibli z dużą ilością skóry oraz ekranem na środkowej konsoli.

20 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Premiery