Genewa Motor Show Honda Civic 2017

W 2017 roku nowa Honda Civic w Europie

Honda zapowiada premierę prototypowego Civica hatchbacka dziesiątej generacji na salonie samochodowym w Genewie. Koncepcyjny Civic coupe został zaprezentowany wiosną 2015 roku w Nowym Jorku, a sedan zadebiutował już na rynku amerykańskim jesienią ubiegłego roku.

Jak będzie wyglądała Honda Civic hatchback dziesiątej generacji? Prawdopodobnie będzie mocno nawiązywała do linii stylistycznej nowego sedana, który jest już oferowany na rynku amerykańskim. Do nowej stylistyki nawiązuje również koncepcyjny Civic w wersji coupe, który został zaprezentowany prawie rok temu na salonie samochodowym w Nowym Jorku, a którego wersja produkcyjna ma pojawić się na tegorocznym salonie w Los Angeles.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie zostanie zaprezentowana koncepcyjna wersja Civica hatchbacka, którego rynkową premierę zapowiedziano na początek przyszłego roku. Szpiegowskie zdjęcia zakamuflowanego hatchbacka w wersji Type-R, które opublikował portal Carscoops jesienią ubiegłego roku, wskazują na wiele wspólnych elementów stylistycznych dla trzech wersji nadwozia Civica dziesiątej generacji.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Na opublikowanym właśnie przez Hondę oficjalnym zdjęciu prototypowego hatchbacka, widać tylną część samochodu ze światłami charakterystycznymi dla nowej linii stylistycznej Civica.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017
Genewa Motor Show Honda Civic 2017
Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Nowa Honda Civic hatchback otrzyma również nowe wnętrze, które prawdopodobnie także będzie nawiązywało do wnętrza nowego sedana i koncepcyjnego coupe. Deska rozdzielcza nabierze tradycyjnego kształtu, a centralny wskaźnik będzie pełnił rolę wielofunkcyjnego wyświetlacza.

Genewa Motor Show Honda Civic 2017
Genewa Motor Show Honda Civic 2017

Honda Civic nowej generacji otrzyma nowe jednostki napędowe. Będą to silniki benzynowe VTEC Turbo o pojemnościach 1,0 i 1,5 litra, które zastąpią silniki wolnossące 1.4 i 1.8. Honda nie ujawnia jeszcze parametrów turbodoładowanych jednostek napędowych, ale zapewnie, że będą one efektywniejsze o 20 procent od obecnie oferowanych silników.

1,5-litrowy VTEC Turbo jest już montowany w Hondzie Civic sedan, gdzie rozwija maksymalną moc 175 KM i współpracuje z bezstopniową skrzynią biegów CVT.

Więcej szczegółów na temat Hondy Civic hatchback dziesiątej generacji poznamy na początku marca.

10 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z Prototypy