crossover Heinz-Jakob Neuser VW Taigun

VW nie będzie produkował Taiguna

Niemieckie media donoszą, że zaprezentowany w 2012 roku crossover VW Taigun nie wejdzie do produkcji seryjnej, bo uznano, że jest zbyt mały i nie będzie cieszył zbyt dużym zainteresowaniem wśród klientów.

crossover Heinz-Jakob Neuser VW Taigun

Koncepcyjny crossover VW Taigun miał w tym roku wejść do produkcji seryjnej, ale niemiecki koncern zrezygnował z wprowadzenie samochodu do sprzedaży. Ale to nie oznacza, że VW nie jest zainteresowany wprowadzeniem swojego modelu do rozwijającego się segmentu crossoverów.

Heinz-Jakob Neuser, członek zarządu Volkswagena odpowiedzialny za rozwój techniczny, powiedział jakiś czas temu, że koncern pracuje nad crossoverem zbudowanym na bazie VW Polo, który ma trafić na rynki Ameryki Południowej, Chin i Europy.

crossover Heinz-Jakob Neuser VW Taigun

Nowy crossover ma być nieco mniejszy od VW Tiguana i konkurować z takimi samochodami, jak Nissan Juke czy Mazda CX-3. Crossover VW może pojawić się na salonie samochodym w Genewie.

14 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE