samochód hybrydowy samochody elektryczne Tesla Model X tesla samochód wideo

Właściciel Tesli Model X P90D postanowił udowodnić, że jego samochód jest szybszy nie tylko od Tesli Model S P85D, ale jest też najszybszym siedmioosobowym seryjnie produkowanym SUV-em na świecie. Dowód zamieścił na YouTube.

samochód hybrydowy samochody elektryczne Tesla Model X tesla samochód wideo

Właściciel nowej Tesli Model X P90D przeprowadził tylko jedną próbę i ograniczył się wyłącznie do pomiaru czasu przyśpieszenia od 0 do 100 mil na godzinę (160 km/h), więc dla wielu osób nie jest to wystarczający dowód wskazujący na wyższość Tesli Model X nad Bentleyem Bentayga. Mimo to czas przyśpieszenia siedmioosobowej elektrycznej Tesli od 0 do 100 km/h w 3,3 s oraz od 0 do 160 km/h w 7,9 s robi wrażenie – nawet na właścicielach BMW M5 czy Lexusa LFA.

Choć Tesla Model X P90D imponuje przyśpieszeniem i elastycznością, to pod względem prędkości maksymalnej ustępuje Bentleyowi Bentayga, który może rozpędzić się do ponad 300 km/h.

9 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series – 500 sztuk „złota”

12 czerwca 2017Tomasz Horna

Lotus Elise Cup 250 – lekki, lżejszy… najlżejszy

9 czerwca 2017Tomasz Horna

Abarth 695 Rivale – stylowy skorpion

2 dni temuTomasz Horna