Ferrari Sergio Marchionne SUV

Co jakiś czas powraca temat uruchomienia produkcja SUV-a przez Ferrari... I za każdym razem odpowiedź Ferrari jest taka sama: Ferrari produkuje samochody sportowe i nie planuje żadnych SUV-ów czy pojazdów czterodrzwiowych.

Ferrari Sergio Marchionne SUV

W 2015 roku Ferrari sprzedało na całym świecie 7664 samochody. W bieżącym roku sprzedaż może wzrosnąć o 3 procent do 7900 egzemplarzy, a w 2019 roku planuje się sprzedaż na poziomie 9000 sztuk. Sergio Marchionne, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automotive i szef Ferrari, na pytanie dziennikarza o SUV-a Ferrari, dzięki któremu znacznie wzrosłaby sprzedaż sportowej marki, odpowiedział: „Najpierw musiałbyś mnie zastrzelić”.

Marchionne nie po raz pierwszy powiedział, że Ferrari nie planuje żadnego SUV-a. Podczas konferencji prasowej na paryskim salonie samochodowym w 2014 roku, szef włoskiej marki oświadczył, że Ferrari wyklucza produkcję jakiegokolwiek samochodu czterodrzwiowego, a celem marki pozostają wyłącznie samochody sportowe.

 

4 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE