Super Bowl 2016 i reklamy samochodów

Super Bowl to święto futbolu amerykańskiego do którego można by ewentualnie porównać europejski finał Ligi Mistrzów. Na przygotowania do Super Bowl 2016 amerykanie wydali 15 miliardów dolarów. Na jankeskiej wersji futbolu znamy się tak jak na australijskiej, więc przejdźmy do rzeczy...

Poza emocjami sportowymi Super Bowl przyciąga reklamodawców. Czas reklamowy w trakcie wydarzenia jest najdroższy, co roku bije cenowe rekordy, a w 2016 jedna sekunda kosztowała ok. 150 000 dolarów. Takie marki jak Budweiser, Apple, PayPal czy Coca Cola przygotowują spoty reklamowe specjalnie pod Super Bowl. Najlepsze światowe agencje kreatywne prześcigają się w pomysłach na najciekawsze, najbardziej angażujące telewidzów spalenie 4-9 milionów dolarów w mniej niż minutę.

Obejrzyjcie teraz całkiem pokaźną reprezentację branży motoryzacyjnej.

Hyundai Elantra

Hyundai kreatywnie i z humorem chwali się nowinkami technicznymi modelu Elantra. Ostatni spot to już nieco inny klimat. Patetycznie i ckliwie… dobry podkład pod dietetyczną colę i triple whoppera.

Buick Cascada

Buick to marka dla amerykańskich emerytów. Idealny samochód gdy spieszysz się wybierasz się na popołudniową sesję bingo. Ta reklama ma przekonać młodszych amerykanów do Buicka, a zadanie to postawiono przed Odell Beckhamem Jr. (New York Giants (futbol amerykański)) i Emily Ratajkowski (tato Polak).

Honda Ridgeline

Owce śpiewają Queen, pies opowiada o jakimś Truck Bed Audio, Honda Ridgeline.

Acura NSX

Ładna reklama, piękne auto.

Mini Clubman

To reklama gejowskiego, wolnego, małego auta, ale Harvey Keitel mówi że ono się tym nie przejmuje, więc jak już kupiłeś Mini to też się tym nie przejmuj.

Toyota Prius

Toyota Prius w brawurowej ucieczce, klasyczny film drogi. Jest wesoło.

Audi R8

Zupełnie inny samochód, zupełnie inne emocje. Emerytowany astronauta, „Commander”, był na księżycu, przeżył wiele, widział wszystko. Jeszcze tylko nie jechał Audi R8. Ładne zdjęcia, dynamiczny montaż, a w tle Starman Davida Bowiego.

Jeep

Jeep zabiera nas w minutową podróż po USA. Piosenka od basisty Boys Like Girls, Morgana Dorra.

8 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE

WIĘCEJ Z AutoBuzz