Kvasiny Seat Ateca Skoda Kodiak

Seat Ateca i Skoda Kodiak z czeskich Kvasin

W fabryce Skody w czeskiej miejscowości Kvasiny, która znajduje się niespełna 40 km od Kudowy Zdroju, powstaje Seat Ateca, pierwszy SUV hiszpańskiej marki. W Kvasinach będzie produkowany również SUV Skoda Kodiak, która nosi roboczą nazwę Snowman.

Kvasiny Seat Ateca Skoda Kodiak

SUV Seat Ateca, którego publiczny debiut odbędzie się na salonie samochodowym w Genewie, jest produkowany w czeskiej fabryce Skody w miejscowości Kvasiny. Seat Ateca, podobnie jak nowy VW Tiguan, powstaje na platformie MQB. Studyjny model Skoda Vision S również wykorzystuje tę samą platformę.

Na bazie modelu Vision S powstanie produkcyjna wersja siedmioosobowej Skody Kodiak, która będzie produkowana w fabryce w Kvasinach. Skoda planuje tam produkcję 280 000 samochodów rocznie. W 2014 roku w Kasinach wyprodukowano 166 200 pojazdów, ale w ubiegłym roku produkcja spadła do 150 000 samochodów, co było związane z zatrzymaniem produkcji Roomstera i uruchomieniem produkcji Superba trzeciej generacji.

Kvasiny Seat Ateca Skoda Kodiak
28 lutego 2016

Redakcja

Redakcja
Jesteśmy grupą ekspertów i pasjonatów motoryzacji. Chcemy abyś traktował EGOCAR.pl jako pewne, rzetelne źródło informacji o trendach, nowościach, premierach; o wszystkim związanym z motoryzacją.
Więcej od Redakcja

NAJPOPULARNIEJSZE